A Szekszárd Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület meghívja Önt és családját a BÍRÓ LÁSZLÓ püspök által kezdeményezett25. JUBILEUMI FARSANGI találkozójára
Időpont: 2024. február 3. (szombat) 16.00 óra
Helyszín: Plébánia, Közösségi terem
A találkozás lehetőséget ad a közös emlékezésre az egyesület szellemiségében: elődeinkre, az egyesület alapító tagjaira, közösségi együttléteinkre, az áhítatokra, a hazai és külföldi kirándulásokra, a 25 év eredményeire; a Kórházkápolna felújítására, közös kutatómunkánkra, értékőrző könyvkiadásainkra.
PROGRAM
16.00 óra 25. JUBILEUMI FARSANGI TALÁLKOZÓ
Köszöntő: Bíró László püspök úr, az egyesület egyházi elnöke
JUBILEUM-kerekasztal
Közös beszélgetés, emlékidézés: a 25. év eseményei, gazdag eredményei
Vezeti: Elekes Eduárdné, dr. Nagy Janka Teodóra, dr. Szabó Géza
Egyesületi tervek 2024.
18.00 óra Bíró László püspök miséje a Belvárosi templomban
19.00 óra Vacsora, kötetlen beszélgetés, nótázás
Tangóharmonikán játszik: Ékes László
Szívesen fogadunk vacsora falatkákat, süteményeket, saját borokat.
Kérjük, hozza magával jókedvét, emlékeit, barátait, ismerőseit!!!!
Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület
Az Alsóvárosiak köre 1997 óta működik, az 1989 – ben létrejött Római Katolikus és Polgári Olvasókör jogutódjaként, illetve egy, a városban tradicionálisan jelentős közkulturális szerepet betöltő, már 1896-ban alapított olvasókör utódjaként. Szekszárd – Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesületként 2005-től működnek. Az egyesület közjót szolgáló önkéntes tevékenysége sokrétű: szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása. Nevelés, oktatás, ismeretterjesztés, kulturális tevekénység, a kulturális örökség megóvása, műemlékvédelem. Az egyesület tagsága, széles körű társadalmi megerősítést, támogatást élvezve legfőbb küldetésének tartotta, tartja a Szent János és Pál kápolna felújíttatását, életre keltését, folyamatos restauráltatását, az állagmegóvást, a zavartalan szakrális működés fenntartását. A kápolna 2010 óta a látogatókat egész nap nyitott ajtókkal pihenést, imádkozást kínáló hely. Kezdeményezésük nélkül tovább pusztulhatott volna a város egyik legrégebbi műemléke. A jórészt civil kezdeményezésre megszületett értékmegőrzésük a helyi műemléképületek megóvását, megújulását, hagyományok megtartását, közvetítését segíti. Az egyházzal együttműködve végzik szolgálatukat és közösen keresik a lehetőségeket pályázati pénzek bevonására. A hagyományőrzésük igazi városvédő munkálkodássá terebélyesedett. Ennek egyedülálló és hiánypótló dokumentálására, óriási közösségi gyűjtőmunkájuk eredményeként a SZEKSZÁRD ALSÓVÁROSI EMLÉKEK sorozatban már négy közösségi könyvet jelentettek meg. Ezek a közösségi könyvek a közös emlékezet dokumentumai is. Az idősgondozási tevékenység részeként elődeink tiszteletteljes munkájának, hitének, szorgalmának, összefogásának, életvitelének, ételreceptjei dokumentációjának, személyes visszaemlékezéseinek tanulságos közreadásával az egész várost, az elszármazottakat is szolgálják. Az egyesület 2018-ban elnyerte a Tolna megyei Önkormányzat Civil Különdíját. Kovács Józsefné áldozatos, kitartó, elkötelezett vezetésével a Szekszárd – Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület közösségszervező, hagyományápoló önkéntes tevékenysége hiánypótló a városban, egyértelműen segíti a honismereti, helytörténeti teendők ellátását, az adatok kiegészítését, az összetartozás, az egymásra figyelés a lokálpatriotizmus erősítését. A közel három évtizeden át végzett önzetlen szolgálatukért és a közjót kiteljesítő önkéntes tevékenységük elismeréseként 2023-ban közösségi kategóriában a Szomjú –díjat a Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület veheti át.
Szent Jánosra és Pálra emlékeztek a kápolna búcsúján.
A kórházi melletti Szent János és Pál kápolna 2010 júniusa óta újra nyitva áll. Vasárnap délután tartották a két vértanúról elnevezett kápolna búcsúját, az épület melletti szabadtéri misét a Szentgáli Gyula utcában Bíró László püspök és Petkó Tamás plébános celebrálta.
Helyszínek: KÓRHÁZ KÁPOLNA, DR. SZENTGÁLI GYULA UTCA, BÉLA KIRÁLY TÉR
PROGRAM:
16:30 Kápolna megnyitása 17:00 Szent János és Pál Kápolna Búcsúja Helyszín: Kórház Kápolna, Dr. Szentgáli Gyula utca
17:00–18:00 Szabadtéri ünnepi szentmisét tart Bíró László püspök Orgonán közreműködik: Koller Tamás kántor
19:00 A plébánia közösségi termében kötetlen összejövetel, amelyen az idősek köszöntésére, valamint egy, az egyesület által kiadott könyvekről, tervekről való beszélgetésre kerül sor.
Szervező: Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület
Kedves Alsóvárosi Tagtársunk! A Szekszárd Alsóvárosi Rk. Közhasznú Egyesület az éves rendes közgyűlését Szekszárd, Béla tér 9. sz. alatti székhelyén (Plébánia) tartja, amelyre tisztelettel meghívjuk. Első forduló: 2023. május 2-án 16 órakor. Határozatképtelenség esetén, megismételt közgyűlést tartunk, melynek időpontja: Második forduló: 2023. május 5-én 15 órakor ugyanott, amely a megjelentek létszámtól függetlenül határozatképes. Napirendi pontok:
A 2022. évi pénzügyi beszámoló és a közhasznúsági jelentés megtárgyalása és elfogadása.
Az egyesület 2023. évi munkatervének és költségvetésének megtárgyalása és elfogadása.
Beszámoló az elmúlt évben végzett munkáról, különös tekintettel a könyv megjelenésére, a törvényességi megfelelés rendezésére, a tisztújítás és generációváltás kapcsán kialakult helyzetére és annak megoldási lehetőségeire. A közgyűlésen számítunk megjelenésére! A SZJA 1 %-os felajánlásaikat várjuk Barátoktól, ismerősőktől is!!!!
Legutóbbi hozzászólások