MEGHÍVÓ – 2024. február 3. 16.00 – 25. JUBILEUMI FARSANG

A Szekszárd Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület meghívja Önt és családját a BÍRÓ LÁSZLÓ püspök által kezdeményezett 25. JUBILEUMI FARSANGI találkozójára

Időpont: 2024. február 3. (szombat) 16.00 óra

Helyszín: Plébánia, Közösségi terem

A találkozás lehetőséget ad a közös emlékezésre az egyesület szellemiségében: elődeinkre, az egyesület alapító tagjaira, közösségi együttléteinkre, az áhítatokra, a hazai és külföldi kirándulásokra, a 25 év eredményeire; a Kórházkápolna felújítására, közös kutatómunkánkra, értékőrző könyvkiadásainkra.

PROGRAM

16.00 óra 25. JUBILEUMI FARSANGI TALÁLKOZÓ

Köszöntő: Bíró László püspök úr, az egyesület egyházi elnöke

JUBILEUM-kerekasztal

Közös beszélgetés, emlékidézés: a 25. év eseményei, gazdag eredményei

Vezeti: Elekes Eduárdné, dr. Nagy Janka Teodóra, dr. Szabó Géza

Egyesületi tervek 2024.

18.00 óra Bíró László püspök miséje a Belvárosi templomban

19.00 óra Vacsora, kötetlen beszélgetés, nótázás

Tangóharmonikán játszik: Ékes László

Szívesen fogadunk vacsora falatkákat, süteményeket, saját borokat.

Kérjük, hozza magával jókedvét, emlékeit, barátait, ismerőseit!!!!

EMLÉKEK 25 ÉVVEL EZELŐTTRŐL

Szomjú-díjat kaptunk!

https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2023/09/szomju-dijakat-adott-at-a-muhely

MÉLTATÁS:

Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület

Az Alsóvárosiak köre 1997 óta működik, az 1989 – ben létrejött Római Katolikus és
Polgári Olvasókör jogutódjaként, illetve egy, a városban tradicionálisan jelentős
közkulturális szerepet betöltő, már 1896-ban alapított olvasókör utódjaként.
Szekszárd – Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesületként 2005-től működnek.
Az egyesület közjót szolgáló önkéntes tevékenysége sokrétű: szociális tevékenység,
családsegítés, időskorúak gondozása. Nevelés, oktatás, ismeretterjesztés, kulturális
tevekénység, a kulturális örökség megóvása, műemlékvédelem.
Az egyesület tagsága, széles körű társadalmi megerősítést, támogatást élvezve
legfőbb küldetésének tartotta, tartja a Szent János és Pál kápolna felújíttatását, életre
keltését, folyamatos restauráltatását, az állagmegóvást, a zavartalan szakrális
működés fenntartását.
A kápolna 2010 óta a látogatókat egész nap nyitott ajtókkal pihenést, imádkozást
kínáló hely.
Kezdeményezésük nélkül tovább pusztulhatott volna a város egyik legrégebbi
műemléke. A jórészt civil kezdeményezésre megszületett értékmegőrzésük a helyi
műemléképületek megóvását, megújulását, hagyományok megtartását, közvetítését
segíti.
Az egyházzal együttműködve végzik szolgálatukat és közösen keresik a lehetőségeket
pályázati pénzek bevonására.
A hagyományőrzésük igazi városvédő munkálkodássá terebélyesedett. Ennek
egyedülálló és hiánypótló dokumentálására, óriási közösségi gyűjtőmunkájuk
eredményeként a SZEKSZÁRD ALSÓVÁROSI EMLÉKEK sorozatban már négy közösségi
könyvet jelentettek meg.
Ezek a közösségi könyvek a közös emlékezet dokumentumai is. Az idősgondozási
tevékenység részeként elődeink tiszteletteljes munkájának, hitének, szorgalmának,
összefogásának, életvitelének, ételreceptjei dokumentációjának, személyes
visszaemlékezéseinek tanulságos közreadásával az egész várost, az elszármazottakat
is szolgálják.
Az egyesület 2018-ban elnyerte a Tolna megyei Önkormányzat Civil Különdíját.
Kovács Józsefné áldozatos, kitartó, elkötelezett vezetésével a Szekszárd – Alsóvárosi
Római Katolikus Közhasznú Egyesület közösségszervező, hagyományápoló önkéntes
tevékenysége hiánypótló a városban, egyértelműen segíti a honismereti,
helytörténeti teendők ellátását, az adatok kiegészítését, az összetartozás, az
egymásra figyelés a lokálpatriotizmus erősítését.
A közel három évtizeden át végzett önzetlen szolgálatukért és a közjót kiteljesítő
önkéntes tevékenységük elismeréseként 2023-ban közösségi kategóriában a
Szomjú –díjat a Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület veheti át.

Szent Jánosra és Pálra emlékeztek

Szent Jánosra és Pálra emlékeztek a kápolna búcsúján.

A kórházi melletti Szent János és Pál kápolna 2010 júniusa óta újra nyitva áll.
Vasárnap délután tartották a két vértanúról elnevezett kápolna búcsúját, az épület melletti szabadtéri misét a Szentgáli Gyula utcában Bíró László püspök és Petkó Tamás plébános celebrálta.

https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2023/06/szent-janosra-es-palra-emlekeztek-a-kapolna-bucsujan

Szent János és Pál Kápolna Búcsúja

SZENT LÁSZLÓ NAP

Szekszárd 2023. június 25. 16:30

Helyszínek:
KÓRHÁZ KÁPOLNA, DR. SZENTGÁLI GYULA UTCA, BÉLA KIRÁLY TÉR

PROGRAM:

16:30 Kápolna megnyitása
17:00 Szent János és Pál Kápolna Búcsúja
Helyszín: Kórház Kápolna, Dr. Szentgáli Gyula utca

17:00–18:00 Szabadtéri ünnepi szentmisét tart Bíró László püspök
Orgonán közreműködik: Koller Tamás kántor

19:00 A plébánia közösségi termében kötetlen összejövetel, amelyen az idősek
köszöntésére, valamint egy, az egyesület által kiadott könyvekről, tervekről való
beszélgetésre kerül sor.

Szervező: Szekszárd-Alsóvárosi Római Katolikus Közhasznú Egyesület

MEGHÍVÓ KÖZGYŰLÉSRE

Kedves Alsóvárosi Tagtársunk!
A Szekszárd Alsóvárosi Rk. Közhasznú Egyesület az éves rendes közgyűlését
Szekszárd, Béla tér 9. sz. alatti székhelyén (Plébánia) tartja, amelyre tisztelettel
meghívjuk.
Első forduló: 2023. május 2-án 16 órakor.
Határozatképtelenség esetén, megismételt közgyűlést tartunk, melynek időpontja:
Második forduló: 2023. május 5-én 15 órakor ugyanott, amely a megjelentek
létszámtól függetlenül határozatképes.
Napirendi pontok:

  1. A 2022. évi pénzügyi beszámoló és a közhasznúsági jelentés megtárgyalása és
    elfogadása.
  2. Az egyesület 2023. évi munkatervének és költségvetésének megtárgyalása és
    elfogadása.
  3. Beszámoló az elmúlt évben végzett munkáról, különös tekintettel a könyv
    megjelenésére, a törvényességi megfelelés rendezésére, a tisztújítás és
    generációváltás kapcsán kialakult helyzetére és annak megoldási lehetőségeire.
    A közgyűlésen számítunk megjelenésére!
    A SZJA 1 %-os felajánlásaikat várjuk Barátoktól, ismerősőktől is!!!!